В Мукачівському районі виявили лисицю, хвору на сказВ Мукачівському районі виявили лисицю, хвору на сказ

За результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Мукачівського діагностичного відділу Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 03.08.2022р. №001401п.м./22 встановлено діагноз на сказ лисиці с.Вільховиця, Мукачівського району.

З метою координації заходів з локалізації та ліквідації сказу при Мукачівській РДА планується проведення засідання ДНПК на якому буде затверджено заходи з профілактики поширення та ліквідації сказу на території села Вільховиця.

Ветеринарними спеціалістами Мукачівської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводяться обстеження сприйнятливих домашніх тварин у населеному пункті з подальшим щепленням проти сказу, які, відповідно інструкції по сказу, увійшли до зони нагляду.

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. За даним (ВООЗ, ця хвороба входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. На сьогоднішній день сказ реєструється у 113 країнах світу, ця хвороба характеризується гострим перебігом, ознаками поліенцефаломієліту, за відсутності вчасного лікування – абсолютною смертністю, через що щорічно гине понад 55 тисяч людей і більше 1 млн. тварин.

Епідемічна ситуація зі сказу в Україні залишається нестійкою. Згідно даних Міністерства охорони здоров’я України, щорічно в Україні реєструється близько 120-140 тисяч осіб, які звернулися за медичною допомогою з приводу укусів або ослинення тваринами, з яких 60% постраждалих одержують направлення на лікування за підозрою в інфікуванні сказом.

Шановні закарпатці! Бережіть своє здоров’я і життя!

Аби уберегтися від захворювання на сказ, необхідно:

– обов’язково щепити собак і котів (в державних ветеринарних клініках щеплення проти сказу безкоштовні);

– обов’язково повідомляти ветлікаря про кожний випадок підозри на сказ у тварин;

– всім людям, потерпілим від тварин (укуси, подряпини чи ослинення) негайно звертатись до лікаря-рабіолога, а тварину яка завдала шкоди, доставляти до ветеринарної служби для клінічного огляду та ізоляції протягом 10 днів;

– уникати контактів з бездомними тваринами

– не торкатися руками трупів тварин, тварин підозрілих у захворюванні та ослинених ними предметів.

Інформує головне управління Держспоживслужби в Закарпатській області

Источник: 0312.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *