Зйомники підшипників: конструкція, види та важливі технічні характеристики

Знімачі — інструменти, які дозволяють демонтувати старий підшипник з гнізда або валу. Правильне їх використання дає змогу максимально швидко зняти підшипник, який відслужив свій термін експлуатації, не пошкодивши при цьому устаткування. Нижчі у матеріалі описані головні особливості даного обладнання.

Конструкція стандартного зйомника підшипників

Дані інструменти складаються з металічного стержня та під’єднаних до нього двох лап захвату. Лапи мають загнуті всередині кінці. Варто зазначити, що наявність рухливого з’єднання дозволяє легко та швидко змінювати відстань при захваті. А присутність у конструкції лап дозволяє надійно зафіксувати шестерні, кільця або шарикопідшипники.

Класифікація знімачів підшипників

Съемники подшипников фото

Щоб правильно підібрати зйомники підшипників, важливо знати їх основні види та розуміти, у чому полягає їх відмінність:

  • Механічні. Такі елементи відрізняються простою конструкцією. Працюють вони за рахунок прикладання зусиль на гвинт, який проводиться у рух за допомогою використання ручки. Механічні зйомники додатково діляться на двохзахватні та трьохзахватні. Більшою надійністю відрізняються саме трьохзахватні моделі, оскільки вони мають одразу 3 захвати. Це гарантує мінімальну вірогідність зіскакування та деформації підшипника під час роботи. Більш складна конструкція трьохзахватних елементів пояснює їх підвищену вартість
  • Гідравлічні. В основі таких знімачів знаходиться гідропривід, який у декілька разів спрощує зусилля під час роботи. Завдяки використанню гідравлічних моделей, користувач зможе із мінімальними зусиллями відкрутити складні елементи, які прикипіли

В залежності від призначення, існує 4 типи зйомників підшипників:

  • Внутрішні — використовуються для надійного захоплення підшипника за внутрішнє кільце під час його витягання із гнізда
  • Зовнішні — дають змогу захопити підшипник за зовнішнє кільце
  • Сепараторні — призначені для глухих отворів та забезпечують підхват підшипника між кільцями
  • Реверсивні — універсальні елементи, які можуть використовуватись як для зовнішнього, так і для звичайного захвату

На які параметри знімачів підшипників важливо звернути увагу під час їх придбання?

Съемники подшипников фото

При придбанні даних інструментів, важливо визначити зусилля знімання. Варто зазначити, що гідравлічні моделі є більш надійними та потужними. На відміну від механічних, гідравлічні при використанні вимагають мінімальних фізичних зусиль. Ще один важливий параметр — ширина захоплення. Дана характеристика залежить від діаметра отвору підшипника або від його зовнішнього діаметра. Важливе значення має й ефективна довжина захоплення зйомника, яка напряму залежить від глибини встановлення підшипника.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *