Закарпатці вибороли дві медалі на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування серед майстрів та ветеранів

[ad_1]

Дві медалі вибороли у першому номері програми чемпіонату світу серед майстрів закарпатські ветерани спортивного орієнтування. Чемпіоном на спринтерській дистанції серед спортсменів віком від 40 до 44 років став Сергій Бабич, звання віце-чемпіонки у своїй віковій категорії виборола Марія Семак. Обоє перших своїх великих успіхів досягли ще у шкільні роки тренуючись у Мукачеві: Марія у 2000 році перемогла у Ізраїлі на чемпіонаті світу серед юнок, а Сергій 2001 року у Чехії, разом з харків’янином Павлом Ушкварком та Євгеном Кандибеєм з Сум, стали юнацькими чемпіонами Європи в естафеті.

Ще дві медалі у спринті на ветеранському чемпіонаті, що проходить у Словаччині, принесли Україні Олександр Марчук з Вінниці (золото) та чернівчанин Олександр Чобан  (бронзу).  Всього ж володарями золотих медалей стали представники 11 країн: найуспішнішою на спринті була Норвегія з 5 золотими медалями, далі йдуть Швеція, Фінляндія та Швейцарія з 3 золотими нагородами кожна.

Срібну медаль в категорії 45-річних здобула угорка Анна Фузі, багаторазова медалістка чемпіонатів світу, яка у далекому 2009 перемогла в Мукачеві у перших (і єдиних до сьогодні) в Україні міжнародних стартах з МТБО, що входять до списку Всесвітніх рангових змагань.

Протягом наступного тижня майже 3300 спортсменів із 43 різних країн продовжуватимуть боротьбу за медалі чемпіонату. Попереду ще три гонки: кваліфікаційний забіг у лісі біля Кошіце та фінали на середній та довгій дистанціях у вівторок, середу та п’ятницю відповідно. Україну на чемпіонаті представляє делегація з 70 спортсменів, найдосвідченішими в нашій команді є 80-річні Олександр Мердіргер з Чернівців та киянка Елаїда Степаненко – перша чемпіонка України (змагання проходили у травні 1963 року у Каневі).

World Masters Orienteering Championships  є офіційним чемпіонатом світу для спортсменів-орієнтувальників старшим за 35 років. Учасники чемпіонату розділені на вікові категорії, з кроком у 5 років. Медалі розігруються у 28 категоріях: від 35-річних чоловіків (M35) і жінок (W35) до 95-річних спортсменів. Чемпіони визначаються у спринті, на середній дистанції та на довгій дистанції, з кваліфікаційними забігами, що проводяться перед фінальною гонкою.

Закарпатці вибороли дві медалі на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування серед майстрів та ветеранівЗакарпатці вибороли дві медалі на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування серед майстрів та ветеранівЗакарпатці вибороли дві медалі на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування серед майстрів та ветеранівЗакарпатці вибороли дві медалі на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування серед майстрів та ветеранівЗакарпатці вибороли дві медалі на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування серед майстрів та ветеранів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію