Соняшникова олія за ціною оливкової: скільки зараз коштує літрСоняшникова олія за ціною оливкової: скільки зараз коштує літр

В Україні ціна соняшникової олії зросла настільки, що зрівнялася з оливковою. Зараз в країні олія коштує дорожче, ніж в країнах Європи. І це попри те, що Україна є постачальником цього продукту в інші країни.

Про це повідомив у своєму Telegram колишній міністр фінансів Ігор Уманський, передає Главком.

«Ціни на олію підскочили ще на початку року з 30-35 гривень за пляшку (0,8 літра) до 70 грн… Наступні пів року уряд або не реагував, або удавав, ніби ось-ось вирішить питання. А тим часом вартість соняшникової олії впритул наблизилася до вартості простих сортів оливкової», – написав Уманський.

Попри обіцяне зниження ціни на соняшникову олію, цього поки не сталося. Уманський навів порядок цін у країнах Європи на популярний продукт.

«Таким чином, ми опинилися в парадоксальній ситуації, коли цінники в магазинах найбільшого світового експортера олії значно вище, ніж в країнах-імпортерах: Чорногорії – 1.75 €, Молдові – 1.70 € , Польщі – 1.72€», – написав він.

В Україні, якщо перевести на євро, олія коштує 2.02 євро за літр.

«І не варто забувати, що це не тільки супутній продукт, без якого не обходиться жодна кухня. Соняшникова олія – це компонент при виробництві харчових продуктів. Її використовують заклади громадського харчування, шкільні їдальні, постачальники їжі для військових і ще багато. Тому внесок вартості соняшникової олії в загальну інфляцію – колосальний», – резюмував Уманський.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: 0312.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *