В Ужгороді відзначать 100-річчя відомого письменника Івана Чендея


20 травня, о 13:00, на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка.

Благодійний фонд імені Івана Чендея спільно із членами журі оголосить переможців V Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея. Через війну більшість лауреатів не зможуть бути присутні особисто, тому підсумки конкурсу транслюватимуться онлайн на ютуб-каналі «Іван Чендей».

Також відбудеться презентація перших двох томів «Щоденників» Івана Чендея, що вийшли друком торік за програмою підтримки видання творів місцевих авторів Закарпатської ОДА.

Упорядником книжок є донька ювіляра Марія Чендей-Трещак, яка власноруч розшифровувала й набирала рукопис. «Ці записи, що охоплюють майже пів століття, є, по суті, хай і доволі суб’єктивною (а це, власне, й цікаво, бо автор має гострий розум, аналітичне мислення і принциповість характеру) хронікою Закарпатської України другої половини ХХ століття. Тут і розповіді про суспільні процеси становлення Закарпаття після возз’єднання, і літературно-мистецьке життя краю, особисті непрості та драматичні моменти, те, що з часом, тільки набуває цінності…», – коментує упорядниця.

У суботу, 21 травня, відбудуться урочистості на малій батьківщині письменника – у селищі Дубове на Тячівщині. Зокрема, заплановане відкриття пам’ятного каменя на горі Ясеновій, символічній горі Івана Чендея, описаній в десятках його творів.

В Ужгороді відзначать 100-річчя відомого письменника Івана Чендея, фото-1

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: 0312.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *