Як виглядає знак «Дружба», який планує демонтувати ужгородська мерія


Сьогодні офіційна сторінка Ужгородської міськради повідомила, що на вулиці Минайській демонтують знак «Дружба»

«Рішення ухвалили сьогодні на засіданні виконкому міськради. Йдеться про пам’ятний знак «Дружба», встановлений у 1987 році для відзначення та на честь дружби радянських і чехословацьких будівельників.

Демонтаж проведе департамент міської інфраструктури» – повідомила прес-служба мерії.

Досить цікавою виявилася реакція ужгородців. Виявилося, що дуже багато людей навіть не уявляють, де саме знаходиться цей знак і як він виглядає. Ми вирішили нагадати усім, про що йдеться.

Скажімо чесно – знайшли цей знак не відразу, довелося обійти навколо декількох багатоповерхівок, оскільки точної адреси майже ніде не вказано. До того ж, як виявилося, знак знаходиться в тіні густих дерев і в очі не кидається.

Наразі він виглядає отак: Як виглядає знак «Дружба», який планує демонтувати ужгородська мерія

Поруч – автобусна зупинка.Як виглядає знак «Дружба», який планує демонтувати ужгородська мерія

Ми не є експертами у мистецтві, тому про художню цінність цього витвору судити не будемо.

Але потрібно зазначити, що чимало ужгородців у соцмережах поставилися до ідеї демонтажу скульптури досить критично, навіть негативно. Адже вважають, що сама ідея цього знаку позбавлена політики і тим паче не є проросійською.

«Це дійсно знак на честь дружби між будівельниками. Вулицю Минайську забудовувала нам аж ніяк не росія, це були громадяни тодішньої Чехословаччини та наші будівельники. Вони працювали якісно, працювали поруч і дружили. І не їхня провина, що зараз вже не існує тих країн, що вказані на табличці. Люди заслуговують на добру пам’ять».

«Можливо, варто просто змінити гранітну дошку з написом, а сам знак залишити, тим більше, що він невеликий і очі не ріже».

Як виглядає знак «Дружба», який планує демонтувати ужгородська мерія, фото-1

Висловлювалися й сподівання, що ніхто не наклав хиже око на клаптик землі, на якому розташований знак:

«Головне – щоб тут не виріс тишком-нишком на зеленій зон черговий МАФ, як біля П’яного базару».

«А от тротуари перед тим знаком дійсно треба відремонтувати, вони зараз жахливі. Не з того починають комунальники», – вважає ще частина ужгородців.

Источник: 0312.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *